کشتی

سلام

راستشو بخواین من هیچوقت علاقه چندانی به رشته کشتی نداشتم. اما به هرحال این رشته یه رشته قابل احترامه گرچه برخلاف صحبتهائی که این روزها توی تلویزیون میبینم و میشنوم نه ورزش ملی ماست و نه ورزش اول کشورمون.

این روزها حتما خبر احتمال حذف کشتی از المپیک 2020 به بعدو شنیدین. خبری که سر و صدای زیادی به پا کرده.

خنده دار ترین حرفی هم که در این رابطه شنیده ام این بوده که چون ایران توی المپیک ها بیشتر مدالهاشو از کشتی میگیره برای مبارزه با ایران میخوان این رشته رو از المپیک حذف کنند!

یادم افتاد به روزی که یکی از پیش کسوتان این رشته میفرمودند چون کشتی گیرهای خارجی میدیدند که کشتی گیرهای ایرانی در فنون داخل خاک تبحر بالائی دارند مسابقات کشتیو از روی خاک به روی تشک آوردند (خودمونیم کشتی های رسمی کی روی خاک برگزار میشد؟)

و بعد یادم افتاد به زمانی که دانش آموز دبیرستان بودم و تازه بحث اومدن ماهواره هائی داغ شده بود که میتونستن شبکه های تلویزیونیو پخش کنند و توی مجله ای نوشته بود استکبار میخواد برای همه جهان شبکه های ماهواره ای رو پخش کنه فقط برای اینکه امواجشون داخل ایران هم پخش بشه و به انقلا.ب ما ضربه بخوره!

یکی از دوستان هم میگفت دبیر فیزیکشون اون روزها یک ساعت آسمون و ریسمون به هم بافته تا بهشون ثابت کنه پخش امواج تلویزیونی از ماهواره اصولا غیر ممکنه چون چنین امواجی نمیتونن توسط آنتنهای شاخه ای دریافت بشن!

بگذریمف

قبول دارم که با حذف کشتی از المپیک درصد قابل توجهی از مدال های ایران در المپیک ها کم میشه اما همون طور که در روز و با وجود خورشید ستاره ای در آسمون دیده نمیشه شاید حذف کشتی از المپیک هم راهی باشه تا مسئولین مجبور بشن کمی هم به رشته های دیگه ورزشی برسن.

/ 0 نظر / 11 بازدید