قضاوت

 

 

بدینوسیله از همه تماشاگران محترم و فهیم فوتبال در ورزشگاهها درخواست مینماییم برای یک هفته هم که شده به جمع تماشاگرنماهای محترم و فهیم(!) بپیوندند و برخی از داوران محترم و فهیم تر از خودشان را مورد لطف و مرحمت فراوان خود قرار دهند، باشد که آنان هم همچون آقای مسعود مرادی لطف فرموده عطای قضاوت در این فوتبال را به لقای آن ببخشند، شاید که قضاوت در فوتبال ایران اندکی بهبود یابد.

جناب آقای مرادی!

شما که در یکدندگی و تبدیل مرغ به فلامینگو (منظور ایستادن آن بر روی یک پاست!) دست بعضی ها را از پشت بسته اید، آیا واقعا انتظار دارید پس از اشتباهات فاحشی که منجر به تغییر در نتیجه بازی برای تیمی میشود که در هفته های گذشته هم به همین دلیل امتیازات زیادی را از دست داده تماشاگران برایتان کف بزنند و هورا بکشند؟!

جناب آقای مرادی!

آیا شما بازی نیمه نهایی جام ملتهای اروپا در سال 2000 میان تیمهای فرانسه و پرتغال را به خاطر دارید؟

در آن بازی مهاجم فرانسه -شاید به عمد- در هنگام سانتر توپ از کنار محوطه جریمه پرتغال توپ را به دست «آبل ژاویر» مدافع پرتغال کوبید که تنها چند سانتیمتر آنرا از بدنش دور کرده بود و به لطف همان پنالتی فرانسه راهی فینال و در نهایت قهرمان شد

 

.

چگونه است که آن برخورد توپ به دست پنالتی بود ولی برخورد توپ با دست مدافع تیم مس در بازی با پرسپولیس که ظاهرا در میانه زمین قصد «از جلو نظام» داشت پنالتی نیست و تصمیم گیری در این مورد به روح قانون ربط پیدا میکند؟ اصلا شما به روح اعتقاد دارید؟ پس .....! (اینجا را خود سانسوری فرمودیم

 

!).

جناب آقای مرادی!

هنوز از خاطرمان نرفته که در فینال جام حذفی چند سال پیش تیم صبا باتری تهران سابق (!) به لطف دو پنالتی مسلمی که شما به سود ابومسلم نگرفتید به قهرمانی دست یافت و راهی جام باشگاههای آسیا شد، گرچه شما در آنزمان هم هرگز به اشتباهات خود اعتراف نکردید.

جناب آقای مرادی!

شما در پایان بازی دو فصل پیش استقلال و صبا باتری نیز در حالی بارها اعلام کردید این بهترین قضاوت عمرم بود که همه شاهد بودند گل سوم و پیروزی بخش استقلال در آن بازی با خطای مسلم بر روی دروازه بان صبا باتری به ثمر رسید حال اگر واقعا بهترین قضاوت شما اینگونه است پس خدا به داد دیگر قضاوتهای شما برسد!

جناب آقای مرادی!

من نمیدانم شما چگونه قضاوت یک بازی از مرحله حذفی المپیک پکن را به دست آوردید؟ چرا که قضاوتهای درخشان شما سبب شده بود که اصولا به جام جهانی راه پیدا نکنید و در جام کنفدراسیونها هم بعد از قضاوت در تنها یک بازی که نتیجه آن عملا از پیش مشخص بود (فرانسه-نیوزیلند) به ایران دیپورت شدید.

شاید هم قضاوت شما مانند اجناس موجود در بازار دارای تفاوت فاحش کیفیت میان انواع داخلی و خارجی است، همچنانکه فرموده اید قصد دارید فقط از قضاوت در داخل کشور انصراف دهید اما آیا شما گمان میکنید به داوری که در لیگ کشور خودش بکار گرفته نشود در میادین بین المللی میدان داده خواهد شد؟

جناب آقای مرادی!

اگر گمان میکنید سخنان شما در مورد کناره گیری ای داوری در فوتبال ایران تهدیدی است که مردم از آن ترسیده و دیگر علیه شما شعار نخواهند داد اشتباه میکنید، شما آرزوی قلبی بسیاری از ما را بر زبان آوردید و ما از این پس هر شب برای عملی شدن این تهدید شما دست به دعا برخواهیم داشت.

به امید بهبود شرایط فوتبال کشور گرچه با این مدیران و این مسئولان آنچه البته به جایی نرسد فوتبال است!

 

/ 0 نظر / 6 بازدید