مثلث شیشه ای

 

 

هفته پیش برای انجام کاری در تهران بودم و تصادفا مشغول تماشای برنامه مثلث شیشه ای با حضور علی دایی شدم و کلی خندیدم.

شما را نمیدانم، اما برای من واقعا جالب بود که مسئولان فدراسیون فوتبال در حالی که همه برنامه ریزی ها را با افشین قطبی برای سرمربیگری تیم ملی انجام داده بوده اند و حتی قطبی پیش از بازی پرسپولیس با برق شیراز از بازیکنان پرسپولیس خواسته بود در آخرین حضور او بر روی نیمکت پرسپولیس با تمام توان بازی کنند، چرا باید ناگهان نظر خود را 360 درجه (یاد ژنرال بخیر!) تغییر دهند و به سراغ مربی بروند که بنا به اظهار خود او اصولا هیچ برنامه ای از او نخواسته بودند.

و جالب تر آنکه در حالی که «مربی مورد نظر در دسترس نمیباشد» دست از سر او بر نمیدارند و با «میس کال» و اس ام اس و ..... به او التماس میکنند که تو را به خدا بیا سرمربی تیم ملی بشو. اگر تیم ملی را هم مثل سایپا به ..... دادی اشکال ندارد! اصلا همزمان سایپا و حقوقش هم برای خودت! قراردادی هم باهات میبندیم که هیچکدام جرات نکنیم مبلغش را به مردم بگوئیم تا بفهمند پول بیت المال را چطور داریم به هدر میدهیم! و

 

....

حالا خوبه بیشتر گلهای تیم ملی با حرکتهای انفرادی زندی و نکونام و دروازه بان کویت(!) و ... به دست آمد. اگر تیم ملی (بخوانید تیم علی دایی) یک تاکتیک تیمی درست و حسابی داشت که دیگه لابد ایشان خدا را هم بنده نبود.

از دیگر نکات جالب این برنامه آن بود که جناب دایی ظاهرا نه تنها اطلاع دقیقی از تعداد بازیهای ملی خود نداشتند بلکه حتی رکورد شکنی هایشان اهمیتی برایشان نداشت!

به گمانم این عمه من بود که برای هر بازی تیم ملی حتی در حالی که عملا نیازی به وجود او نبود با هواپیمای اختصاصی از آلمان راهی اردوی تیم ملی میشد و روز بعد دوباره به باشگاه «آرمینیا بیلفلد» برمیگشت و زمانی که برای مدتی از سوی مایلی کهن از تیم ملی کنار گذاشته شد چنان الم شنگه ای به پا کرد که بیا و ببین! و حتی در طول سالها حاکمیت بلامنازع بر تیم ملی چنان جوی ایجاد کرده بود که حتی یکی دو بار تعویض ایشان در اواخر بازیها به یکی از مهمترین خبرهای ورزش ایران تبدیل شود

 

.

بگذریم،ظاهرا قرار شده بازیهای تدارکاتی با ده تیم اول دنیا برگزار کنیم که قرار است بازی دوستانه ای با یکی از قویترین این تیمها در سی تیر انجام شود!

خلاصه آنکه تیم ملی با این سر مربی در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی و برابر کره جنوبی و عربستان با مشکلات جدی روبرو خواهد شد.

آقای کفاشیان! دست کم از فدراسیون والیبال یاد بگیرید که وقتی دیدند گائیچ به درد تیم ملی والیبال نمیخورد به راحتی آب خوردن اخراجش کردند، دایی که جای خود دارد.

/ 0 نظر / 4 بازدید