اسطوره ها

سلام

کارلوس پویول ستاره بزرگ تیم فوتبال بارسلونای اسپانیا در پایان فصل پیش از فوتبال کناره گیری کرد.

رائول گونزالس که سالها نماد باشگاه رئال مادرید محسوب می شد چندسال پیش و وقتی متوجه شد دیگر جایی در این باشگاه ندارد این تیم را ترک کرد و راهی شالکه و از آنجا السد قطر شد (فکر کنم به تازگی از این تیم هم جدا شد).

فرانک لمپارد بازیکن بزرگ باشگاه چلسی امسال این تیم را ترک کرد و به باشگاه نیویورک آمریکا پیوست.

از این دست خبرها در جهان فوتبال کم نیست و هربار هواداران باشگاه هایی که بازیکنان بزرگشان را از دست می دهند برای این بازیکنان آرزوی موفقیت می کنند و بعد در فصل جدید به تشویق تیم خودشان میپردازند.

کدام هوادار بارسلونا را می‌شناسید که کادر فنی این تیم را متهم کند که به دلیل دشمنی شخصی با پویول باعث خداحافظی او از فوتبال شده؟

کدام هوادار رئال مادرید پلاکارد به دست گرفت و به مقابل دفتر این باشگاه رفت و خواستار بازگرداندن این بازیکن شد؟

واما درکشور ما..... 

در اواسط فصل پیش خداحافظی فرهاد مجیدی از استقلال باعث شد بعضی از هواداران دوآتشه این باشگاه کادر فنی را باعث خداحافظی این فوتبالیست کهنه کار خواندند.

وحالا در آستانه آغاز فصل جدید بعد از خداحافظی علی کریمی موج انواع انتقادات و توهینها به کادر فنی پرسپولیس به خاطر بازنگرداندن این بازیکن به باشگاه پرسپولیس بلند شده!

هردوی این بازیکنان بزرگ و قابل احترامند اما باور کنید این حرکتها در فوتبال امروز هیچ محلی از اعراب ندارد.

اولا که خداحافظی یک بازیکن ربطی به کادر فنی تیم ندارد و احیانا اگر بازیکنی در تیمی مشکل داشت میتواند تیم خودرا عوض کند. ثانیا اگر به فرض چنین بازیکنانی به اجبار هواداران به تیم برگشتند و سبب شکست تیمشان شدند آیا سرمربی تیم هدف انتقاد همین هواداران قرار نخواهند گرفت؟

/ 0 نظر / 17 بازدید