فوتبال به سبك ايراني

همه چیز اما بیشتر فوتبال

شکر

این مطلب را بلافاصله پس از اتمام بازی ایران با کره شمالی آماده کردم اما به دلایلی در این چند روز به اینترنت دسترسی نداشتم تا اینکه بالاخره خودم را به یک کافی نت رساندم.

خدا را شکر که دست کم اینقدر در سر دایی عقل بود که درک کند تیم ملی که درست کرده ایرادهای فراوانی دارد و به مدد بازیکنان باتجربه نیازمند است و به همین دلیل بازیکنانی را که تا همین چند روز پیش از دیدگاه وی مصدوم و ناآماده بودند ناگهان مفید و موثر شدند وبه تیم ملی اضافه شدند.

گرچه مهدوی کیا که یکی از الگوهای فنی و اخلاقی در فوتبال ماست بلافاصله به دعوت دایی پاسخ گفت و این امر جای تقدیر دارد ولی از سوی دیگر من پاسخ منفی علی کریمی را نیز ستایش میکنم.

هنوز از یادمان نرفته که دایی که به لطف تیمهایی چون گوام و مالدیو و .... عنوان به اصطلاح آقای گل جهان را به دست آورده چگونه ناتوانی خود در ارایه یک بازی قابل قبول یا زدن گل در جام جهانی را به گردن علی کریمی و پاس ندادن او می انداخت.

هنوز فراموش نکرده ایم که تا همین چندی پیش علی کریمی از نظر دایی مصدوم بود و حتی تمرین نمیکرد اما دایی اصلا تصور نمیکرد که علی کریمی ناگهان سر از لیگ ایران و باشگاه پرسپولیس درآورد و بازیهای درخشان و بدن آماده اش را به رخ همه مردم و علی دایی بکشد.

در اینجا دو اختمال مطرح میشود:

۱- علی کریمی از اول آماده بوده و دایی دروغ می گفته است.

که در این صورت چنین فرد دروغگویی اصولا صلاحیت سرمربیگری تیم ملی را ندارد.

۲-کریمی واقعا ناآماده بوده و با حضور در پرسپولیس ناگهان آماده شده.

در این صورت هم سرمربی که قادر است با چنین سرعت و کیفیتی به بازسازی ستاره های ناآماده بپردازد مسلما صلاحیت بیشتری برای حضور در تیم ملی دارد.

بگذریم

در نهایت دیدیم که بازیکنانی در به ثمر رسیدن هر دو گل موثر بودند که در اروپا به بازی مشغولند و از تعلیمات مربیان بزرگ بهره میبرند و همانها هم جور خط حمله ضعیف و ناآماده تیم دایی را کشیدند.

ضمنا باید دید آیا داور عمانی که با ذوق زدگی فراوان از پیروزی تیم ایران حتی چند ثانیه زودتر از پایان وقتهای تلف شده ای که خود اعلام کرده بود بازی را به پایان رساند نیز همچون مارک شیلد تا چند روز دیگر از دنیای داوری خداحافظی خواهد کرد یا نه؟!

و در نهایت باز هم بخت با علی دایی یار است که بازی آینده خود را با تیمی برگزار میکند که تا کنون در هر سه بازی خود شکست خورده است.

بگذار دایی دلش با چنین پیروزی هایی خوش باشد وگرنه همه میدانیم پیروزی بر تیمی که حتی با دروازه بانی چون بهزاد غلامپور بر آن پیروز شده بودیم افتخار چندانی ندارد کمی صبر کنید تا به همسایه اش برسیم!